Bilgisayar'dan Tiktok'a Nasıl Mesaj Atılır

Bilgisayar'dan Tiktok'a Nasıl Mesaj Atılır

Çin'de Byte Dance tarafından ilk olarak 2015 yılında tasarlanmış olan Tiktok her yaştan insanın kullandığı, kısa videolar ile bir eğlence haline gelen sosyal platformdur. Yaklaşık 150 ülkede ve 1 milyar kullanıcı ile Facebook, Tiwitter, YouTube, İnstagram gibi paylaşım platformları içinde neredeyse en çok kullanılan sosyal medya ağıdır.

Özellikle genç kesimin, kısa videoları müzik, özel efekt gibi araçlar ile renklendirilerek paylaşım yapan kullanıcıların takipçi elde ederek popüler olmasını sağlayan eğlenceli bir platformdur. Tiktok'ta düet, hikaye, meydan okuma, Cringe gibi özellikler, uygulamayı dahada çekici hale getiriyor.

Tiktok Nasıl Kullanılır?

'Anı yaşa' sloganı ile kurulduğu günden beri çok sevilen Tiktok uygulaması, bugün en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Tiktok uygulamasını indiren kullanıcılar telefona indirdikten sonra kayıt oluşturarak, açılan Sizin için sayfasından Tiktok'un renkli dünyasına merhaba demeye başlayabilirler.

Ayrıca kullanıcılar arama kısmında sevebileceği her türlü içeriği arayabilir, oluşturulan hashtag'de istediği kullanıcığı bulabilirler. Ana sayfada bulunan kayıt kısmından ise birbirinden eğlenceli videoları istediği müzik yada efektler ile video klip haline getirerek takipçilerinin beğenisine sunarak fenomen olma yolunda hızla ilerleyebilirler. Tiktok içinde barındırdığı bir çok uygulama ile videoları kesme, birleştirme, düzenleme, kısaltma gibi bir çok olanak imkanı sunar. 

Bilgisayardan Tiktok'a Mesaj Atma Nasıl Yapılır?

Android telefonlarda en çok indirilen uygulamalar arasında bulunan Tiktok kullanıcıları bilgisayardan Tiktok'un nasıl kullanılacağı ve nasıl mesaj atılacağı konusundaki sorularına cevap aramak için araştırmalarda bulunuyor. Bilgisayar'dan da kullanılan Tiktok'tan mesaj göndermek için internet arama çubuğuna yazarak tiktok uygulaması sayfasında açılan giriş kısmına kullanıcı adı ile şifre yazılır.

Hesaba giriş yapıldıktan sonra mesaj gönderilmek istenilen kullanıcı, Tiktok arama bölümünden aranıp bulunur. İstenilen kullanıcı bulunduğunda, profil sayfasındaki mesaj bölümü kısmına giriş yapılır. Göndermek istenilen mesaj yazılır ve gönder kısmına tıklanır. Kullanıcı doğrudan mesaj ayarını değiştirmek istediğinde doğrudan mesaj ayarlarına girerek ben seçeneğine tıklayarak sırası ile Gizlilik, Bana kimler mesaj gönderebilir kısmından Herkes, Arkadaşlar ya da Hiçkimse öğesini seçerek ayarları yapabilir.